wp-statistics - en to hu translation catalogue (106 entries)

en: Statistical reporting
hu: Statisztikai adatszolgáltatás

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Show site stats in sidebar
hu: Webhelystatisztikák megjelenítése az oldalsávon

en: User Online
hu: Jelenlévő felhasználó

en: Today Visit
hu: Mai látogatás

en: Today Visitor
hu: Mai Látogató

en: Yesterday Visit
hu: Tegnapi látogatás

en: Yesterday Visitor
hu: Tegnapi Látogató

en: Week Visit
hu: Heti látogatás

en: Month Visit
hu: Havi látogatás

en: Years Visit
hu: Évi látogatás

en: Total Visit
hu: Összes látogatás

en: Total Visitor
hu: Összes Látogató

en: Search Engine reffered
hu: Kereső motor megadása

en: Total Posts
hu: Összes bejegyzés

en: Total Pages
hu: Összes oldal

en: Total Comments
hu: Összes hozzászólás

en: Total Spams
hu: Összes spam

en: Total Users
hu: Összes felhasználó

en: Average Posts
hu: Átlagos bejegyzés

en: Average Comments
hu: Átlagos hozzászólás

en: Average Users
hu: Átlagos felhasználó

en: Last Post Date
hu: Utolsó bejegyzés dátuma

en: View Stats
hu: Statisztikák megtekintése

en: Settings
hu: Beállítások

en: Today visitor
hu: Mai Látogató

en: Today visit
hu: Mai látogatás

en: Yesterday visitor
hu: Tegnapi Látogató

en: Yesterday visit
hu: Tegnapi látogatás

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
hu: Nincs megfelelő jogosultság az oldal megtekintéséhez.

en: Table plugin does not exist! Please disable and re-enable the plugin.
hu: A bővítmény táblázata nem létezik! Kérjük, kikapcsolni, és újra indítani a bővítményt.

en: Click to toggle
hu: Bővebben kikapcsolás/bekapcsolás

en: Summary Statistics
hu: Statisztikák összegzése

en: Visitor
hu: Látogató

en: Visit
hu: Látogatás

en: Today
hu: Ma

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: Week
hu: Hét

en: Month
hu: Hónap

en: Year
hu: Év

en: Total
hu: Összes

en: Today date: <code dir="ltr">%s</code>, Time: <code dir="ltr">%s</code>
hu: Mai dátum: <code dir="ltr">%s</code>, Idő: <code dir="ltr">%s</code>

en: (Adjustment)
hu: (beállítás)

en: Browsers
hu: Böngészők

en: Graph of Browsers
hu: Böngészők diagramja

en: Browser share
hu: Böngésző megosztás

en: Other
hu: Egyéb

en: Top referring sites
hu: Legkeresettebb oldalak

en: Reference
hu: Referencia

en: Address
hu: Cím

en: About plugin
hu: A bővítmény névjegye

en: Plugin version: %s
hu: Bővítmény verziója: %s

en: Translation plugin languages
hu: Bővítmény fordítási nyelvei

en: Support plugin
hu: Bővítmény támogatása

en: Weblog
hu: Weboldal

en: Please donate to the plugin. With the help of plug-ins you can quickly spread.
hu: Kérjük a bővítmény adományozását. Az ön és a plug-inek segítségével gyorsan elterjedt.

en: Donate
hu: Adományozás

en: Statistical Chart
hu: Statisztikai ábra

en: Chart hit in the last 20 days
hu: Az elmúlt 20 nap találatainak ábrázolása

en: Number of visits and visitors
hu: Látogatások és a látogatók száma

en: Latest search words
hu: Legutóbbi keresőszavak

en: Word
hu: Szó

en: Date
hu: Dátum

en: Site
hu: Oldal

en: Referrer
hu: Ajánló

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Recent Visitors
hu: Előző Látogató

en: Country
hu: Ország

en: Province
hu: Tartomány

en: Browser
hu: Böngésző

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Active
hu: Aktiválás

en: Enable or disable this feature
hu: Engedélyezi vagy letiltja ezt a funkciót

en: Visits
hu: Látogatások

en: Visitors
hu: Látogatók

en: Check for online users every
hu: Minden jelenlegi felhasználó ellenőrzése

en: Secound
hu: Másodpercenként

en: Time for the check accurate online user in the site. Now: %s Second
hu: Itt az ideje a pontos jelenlévő felhasználók ellenőrzésére az oldalon. Most: %s másodperc

en: Show stats in menu bar
hu: Statisztikák megjelenítése a menüsorban

en: No
hu: Nem

en: Yes
hu: Igen

en: Show stats in admin menu bar
hu: Statisztikák megjelenítése az admin menüben

en: Coefficient per visitor
hu: Látogatókénti egységesítés

en: For each visit to account for several hits. Currently %s.
hu: Egy azonosított felhasználó minden egyes találatának egységesítése. Jelenleg %s.

en: Display IP Information On-screen statistics
hu: IP információ a képernyőn megjelenő statisztikák megjelenítése

en: Showing the flag country and Visitor province name (May be a bit slow)
hu: A látogató országa szerinti zászló és tartomány nevének megjelenítése (Ez kissé lassíthatja az oldal letöltését)

en: Statistical reporting settings
hu: Statisztikai adatszolgáltatási beállítások

en: Time send
hu: Küldési idő periódusa

en: Please select.
hu: Kérem választani.

en: Hourly
hu: Óránkénti

en: Twice daily
hu: Naponta kétszer

en: daily
hu: napi

en: Select when receiving statistics report.
hu: Válassza fogadásakor a statisztikai jelentést.

en: Send Statistical reporting to
hu: Statisztikai jelentés küldése

en: Type Select Get Status Report.
hu: Állapot jelentés küldésének periodusának kiválasztása.

en: Note: To send SMS text messages please install the <a href="%s" target="_blank">Wordpress SMS</a> plugin.
hu: Megjegyzés: Az SMS-üzenetek küldéséhez, kérjük telepíteni a<a href="%s" target="_blank">Wordpress SMS</a> bővítményt.

en: Send Content Report
hu: Tartalom Jelentés küldése

en: Enter the contents of the reports received.
hu: A beérkezett bejelentések tartalmának megadása.

en: Input data:
hu: Bemeneti adatok:

en: Name
hu: Név

en: Items
hu: Tételek

en: Select type of search engine
hu: Kereső motor típusának kiválasztása

en: All
hu: Mind

en: Type date for last update
hu: Az utolsó frissítés időpontjának frissítése

en: English
hu: Angol

en: Persian
hu: Perzsa
