Secure WordPress - en to ar translation catalogue (38 entries)

en: Settings
ar: الإعدادات

en: <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/secure-wordpress/">Documentation</a>
ar: <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/secure-wordpress/">معلومات</a>

en: Options update.
ar: تحديث الإعدادات

en: All entries in the database was cleared. Now deactivate this plugin.
ar: تم مسح جميع الإدخالات في قاعدة البيانات. تم تعطيل الإضافة .

en: Secure WP
ar: تأمين WP

en: Secure WordPress
ar: تأمين الوورد بريس

en: Version
ar: الإصدار

en: History
ar: السجل

en: Author
ar: الكاتب

en: Options not update - you don&lsquo;t have the privilidges to do this!
ar: الخيارات لم يتم تحديثها .. لا تملك الصلاحيات

en: Entries was not delleted - you don&lsquo;t have the privilidges to do this!
ar: لايمكن حذف الادخالات .. لا تملك الصلاحيات

en: Entries was not delleted - check the checkbox!
ar: لايمكن حذف الادخالات .. تحقق من الصندوق

en: All entries in the database was cleared.
ar: تم مسح جميع الإدخالات في قاعدة البيانات.

en: Entries was not delleted - check the checkbox or you don&lsquo;t have the privilidges to do this!
ar: لا يمكن حذف الادخالات .. تحقق من الصندوق أو أنك لاتملك الصلاحيات

en: Click to toggle
ar: انقر للتبديل

en: Configuration
ar: التكوين

en: Error-Messages
ar: رسالة خطأ

en: deactivates tooltip and error message at login of WordPress
ar: تعطيل tooltip و إظهار رسالة خطأ عند تسجيل الدخول

en: WordPress Version
ar: إصدار الوورد بريس

en: Removes version of WordPress in all areas, including feed, not in admin
ar: إزالة إصدار الوورد بريس في جميع المجالات ، بما في ذلك الخلاصات ، وليس في الادارة

en: Remove Really Simple Discovery link in <code>wp_head</code> of the frontend
ar: إزالة ارتباط  Really Simple Discovery  من <code>wp_head</code> من الواجهة

en: Remove Windows Live Writer link in <code>wp_head</code> of the frontend
ar: إزالة ارتباط Windows Live Writer من <code>wp_head</code> من الواجهة

en: Core Update
ar: تحديث الأصل

en: Remove WordPress Core update for non-admins. Show message of a new WordPress version only to users with the right to update.
ar: إزالة المطالبة بتحديث إصدار الوورد بريس لغير المدراء .. مع ظهور رسالة التحديث

en: Plugin Update
ar: تحديث الإضافة

en: Remove the plugin update for non-admins. Show message for a new version of a plugin in the install of your blog only to users with the rights to edit plugins.
ar: إزالة المطالبة بتحديث إصدارات الإضافات لغير المدراء .. مع ظهور رسالة التحديث

en: Theme Update
ar: تحديث القالب

en: Remove the theme update for non-admins. Show message for a new version of a theme in the install of your blog only to users with the rights to edit themes.
ar: إزالة المطالبة بتحديث إصدارات القوالب لغير المدراء .. مع ظهور رسالة التحديث

en: WP Scanner
ar: WP مسح

en: WordPress scanner is a free online resource that blog administrators can use to provide a measure of their wordpress security level. To run wp-scanner check this option and is add <code>&lt;!-- wpscanner --&gt;</code> to your current WordPress template. After this go to <a href="http://blogsecurity.net/wpscan">http://blogsecurity.net/wpscan</a> and scan your site.
ar: يجب عليك إضافة هذا الكود لقالبك <code>&lt;!-- wpscanner --&gt;</code> ثم إذهب لصفحة  <a href="http://blogsecurity.net/wpscan">http://blogsecurity.net/wpscan</a> وأضغط مسح ..

en: Save Changes
ar: حفظ التغييرات

en: Clear Options
ar: حذف الخيارات

en: Click this button to delete settings of this plugin. Deactivating Secure WordPress plugin remove any data that may have been created.
ar: عند الضغط على زر الحذف سيتم حذف جميع إعدادات الإضافة التي تم إنشاؤها من قبل

en: Delete Options
ar: حذف الخيارات

en: About the plugin
ar: معلومات عن الإضافة

en: Further information: Visit the <a href="http://bueltge.de/wordpress-login-sicherheit-plugin/652/">plugin homepage</a> for further information or to grab the latest version of this plugin.
ar: للمزيد من المعلومات قم بزيارة <a href="http://bueltge.de/wordpress-login-sicherheit-plugin/652/">صفحة الإضافة </a> أو <a href="http://www.r-sn.com/wp/archives/1848/">مدونة رسين </a> وطرح الاستفسارات لمن يواجه مشكلة أو لمزيد من المعلومات

en: You want to thank me? Visit my <a href="http://bueltge.de/wunschliste/">wishlist</a>.
ar: قم بزيارتي <a href="http://bueltge.de/wunschliste/">wishlist</a>.

en: creates an <code>index.php</code> file in <code>/plugins/</code> and <code>/themes/</code> to keep it from showing your directory listing
ar: إنشاء <code>index.php</code> في <code>/plugins/</code> و <code>/themes/</code> مهم جداً لأجل أن لايتم استعراض المجلدات ..
