Email Users - en to fa translation catalogue (86 entries)

en: [%BLOG_NAME%] A post of interest: "%POST_TITLE%"
fa: [%BLOG_NAME%] یک نوشته با نام: "%POST_TITLE%"

en: <p>Hello, </p><p>I would like to bring your attention on a new post published on the blog. Details of the post follow; I hope you will find it interesting.</p><p>Best regards, </p><p>%FROM_NAME%</p><hr><p><strong>%POST_TITLE%</strong></p><p>%POST_EXCERPT%</p><ul><li>Link to the post: <a href="%POST_URL%">%POST_URL%</a></li><li>Link to %BLOG_NAME%: <a href="%BLOG_URL%">%BLOG_URL%</a></li></ul>
fa: <p>Hello, </p><p>I would like to bring your attention on a new post published on the blog. Details of the post follow; I hope you will find it interesting.</p><p>Best regards, </p><p>%FROM_NAME%</p><hr><p><strong>%POST_TITLE%</strong></p><p>%POST_EXCERPT%</p><ul><li>پیوند به نوشته: <a href="%POST_URL%">%POST_URL%</a></li><li>پیوند به %BLOG_NAME%: <a href="%BLOG_URL%">%BLOG_URL%</a></li></ul>

en: <p>Hello, </p><p>I would like to bring your attention on a new post published on the blog. Details of the post follow; I hope you will find it interesting.</p><p>Best regards, </p><p>%FROM_NAME%</p><hr/><p><strong>%POST_TITLE%</strong></p><p>%POST_EXCERPT%</p><ul><li>Link to the post: <a href="%POST_URL%">%POST_URL%</a></li><li>Link to %BLOG_NAME%: <a href="%BLOG_URL%">%BLOG_URL%</a></li></ul>
fa: <p>Hello, </p><p>I would like to bring your attention on a new post published on the blog. Details of the post follow; I hope you will find it interesting.</p><p>Best regards, </p><p>%FROM_NAME%</p><hr/><p><strong>%POST_TITLE%</strong></p><p>%POST_EXCERPT%</p><ul><li>پیوند به نوشته: <a href="%POST_URL%">%POST_URL%</a></li><li>پیوند به %BLOG_NAME%: <a href="%BLOG_URL%">%BLOG_URL%</a></li></ul>

en: Notify users about this post
fa: آگاهی کاربران درباره این نوشته

en: Notify users about this page
fa: آگاهی کاربران درباره این صفحه

en: Email Users
fa: ایمیل کاربران

en: Email
fa: پست الکترونیک

en: Send to user(s)
fa: ارسال به کاربران

en: Send to group(s)
fa: ارسال گروهی

en: Email Preferences
fa: تنظیمات ایمیل

en: Accept to recieve post or page notification emails
fa: نوشته یا برگه جدید را به اطلاع گیرنده برساند.

en: Accept to recieve emails sent to multiple recipients (but still accept emails sent only to me)
fa: پذیرفتن چندگانه ایمیل های ارسالی به گیرنده ها

en: You are not allowed to send emails to user groups.
fa: شما جازه ندارید به کاربران ایمیل گروهی ارسال کنید.

en: Write an email to user groups
fa: نوشتن ایمیل برای گروهی از کاربران.

en: Please correct the errors displayed above and try again.
fa: لطفا خطا را در بالا مشاهده کنید, سپس دوباره امتحان کنید.

en: Mail format
fa: قالب ایمیل

en: HTML
fa: اچ تی ام ال

en: Plain text
fa: متن ساده

en: Sender
fa: ارسال کننده

en: Recipients
fa: گیرنده

en: You can select multiple groups by pressing the CTRL key.
fa: شما میتوانید با استفاده از کلید Ctrl چند گروه انتخاب کنید.

en: Only the groups having at least one user that accepts group mails appear here.
fa: با انتخاب یک گروه, ایمیل به همه کاربران آن ارسال میشود.

en: Role
fa: وظیفه

en: Subject
fa: موضوع

en: Message
fa: پیغام

en: Send Email
fa: ارسال ایمیل

en: You are not allowed to notify users about posts and pages.
fa: شما اجازه آگاهی دادن به کاربران برای نوشته و برگه ها را ندارید.

en: Trying to notify of a post without passing the post id !
fa: دوباره امتحان کنید برای آگاهی نوشته های گذشته!

en: Notify users of a post or page
fa: اطلاع کاربران از یک نوشته با برگه

en: Mail will be sent as:
fa: ایمیل ارسال شود به:

en: Use CTRL key to select/deselect multiple items
fa: شما میتوانید با استفاده از کلید Ctrl چند گروه انتخاب کنید.

en: The users that did not agree to recieve notifications do not appear here.
fa: آگاهی گیرنده برای کاربران در اینجا ظاهر شد.

en: User
fa: کاربر

en: You are not allowed to change the options of this plugin.
fa: شما اجازه تغییر در تنظیمات این افزونه را ندارید.

en: Installed version:
fa: نسخه نصب شده:

en: Current version:
fa: نسخه جاری:

en: Plugin's home page
fa: خانه این افزونه

en: Send mails as plain text or HTML by default?
fa: ارسال ایمیل به طور متن ساده یا HTML به طور پیشفرض؟

en: BCC limit
fa: حد و اندازه BCC

en: None
fa: هیچ کدام

en: Try 30 if you have problems sending emails to many users (some providers forbid too many recipients in BCC field).
fa: اگر در ارسال ایمیل به تعداد زیادی از کاربران مشکل دارید, سعی کنید 30 را انتخاب کنید.

en: Default notification subject
fa: عنوان پیشفرض اطلاع:

en: Default notification body
fa: متن پیشفرض اطلاع

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Notification mail preview (updated when the options are saved)
fa: مشاهده ایمیل (تنظیمات ذخیره و به روز رسانی هستند)

en: No post found in the blog in order to build a notification preview.
fa: نوشته در این وبلاگ برای مشاهده اگاهی پیدا نشد.

en: Send test notification to yourself
fa: ارسال ایمیل آزمایشی به خود شما

en: Variables you can include in the subject or body templates
fa: متغیرهای شما شامل عنوان و قالب متن میباشد

en: the link to the blog
fa: پیوند به وبلاگ شما

en: the blog's name
fa: نام وبلاگ شما

en: the wordpress user name of the person sending the mail
fa: نام کاربری در وردپرس برای ارسال شخصی

en: the title of the post you want to highlight
fa: عنوان نوشته شما

en: the excerpt of the post you want to highlight
fa: گلچین نوشته های شما

en: the link to the post you want to highlight
fa: آدرس پیوند نوشته شما

en: If you want to change the roles having those capabilities, you should use the plugin:
fa: در این افزونه شما میتوانید وظیفه و استعدادشان را تغییر دهید.

en: Capability
fa: قابلیت

en: Description
fa: توضیح

en: Default roles
fa: وظیفه

en: Access this options page.
fa: دستیابی به تنظیمات این صفحه.

en: Administrators only.
fa: فقط مدیریت

en: Send an email to a single user.
fa: ارسال ایمیل به یک کاربر.

en: Administrators, editors, authors and contributors.
fa: .مدیر, ویرایشگر و نویسنده وشرکت کننده

en: Send an email to various users at the same time.
fa: ارسال یک ایمیل به کاربران گوناگون در یک وقت.

en: Administrators, editors and authors.
fa: مدیر, ویرایشگر و نویسنده

en: Notify users of new posts.
fa: آگاهی کاربر از نوشته جدید.

en: Administrators and editors.
fa: مدیر و ویرایش گر.

en: Send an email to user groups.
fa: ارسال ایمیل به گروهی از کاربران.

en: You are not allowed to send emails.
fa: شما نمیتوانید اجازه بدهید در ارسال ایمیل ها.

en: Send an email
fa: ارسال ایمیل

en: Send an email to one or more individual users
fa: ارسال ایمیل به یک یا چند نفر از کاربران.

en: Send an email to one or more user groups
fa: ارسال ایمیل به گروهی از کاربران.

en: You must specify the mail format.
fa: شما باید قالب ایمیل را تعیید کنید.

en: You must select at least a role.
fa: شما باید دست کم یک وظیفه انتخاب کنید.

en: You must enter a subject.
fa: باید حتما موضوع ایمیل را وارد کنید

en: You must enter some content.
fa: باید حتما متن ایمیل را وارد کنید.

en: No recipients were found.
fa: گیرنده چیزی دریافت نکرد.

en: Notification sent to %s user(s).
fa: ایمیل اطلاع ارسال شد به %s کاربر.

en: You must select at least a recipient.
fa: شما باید انتخاب کنید دسته کم یک گیرنده.

en: You must enter a content.
fa: شما باید متحوا را وارد کنید.

en: Test email sent to %s.
fa: ایمیل آزمایش ارسال شد به: %s

en: You are not allowed to send emails to users.
fa: شما اجازه ندارید به کاربران ایمیل ارسال کنید.

en: You must enter at least a recipient.
fa: شما باید دست کم یک گیرنده وارد کنید.

en: Options set successfully
fa: تنظیمات با موفقیت ذخیره شد

en: Write an email to individual users
fa: نوشتن ایمیل برای کاربران

en: You are only allowed to select one user at a time.
fa: شما فعلا یک کاربر را میتوانید انتخاب کنید.

en: You can select multiple users by pressing the CTRL key.
fa: شما میتوانید با استفاده از کلید Ctrl چند گروه انتخاب کنید.
